Doğum Yardımındaki Ödemeler

Doğum Yardımındaki Ödemeler

Bilindiği gibi doğum yanan annelere doğum yardım parası, çocuk yardım parası ve çalışan anneler için süt izini ve doğum izini gibi haklar tanınmaktadır. Bu konuda gerekli açıklamaları yapan ve yasa olarakta ailenin düzeninin bozulmaması için yardım konuları hakkında vatandaşları bilgilendiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, “Ailenin ve Dinamik Nüfusun Yapısının Korunması Programı” kapsamında doğum yardımı alanlara Eylül’de 96 bin 911 çocuk için 41 milyon ödeme yapıldığını bildirdi.


Aynı zamanda aile yapısının korunması konusunda byu kapsamda yer alan doğum yardımları alanlara Temmuz’da 77 bin 254 çocuk için 33 milyon, Ağustos’ta 89 bin 680 çocuk için 38 milyon, Eylül’de de 96 bin 911 çocuk için 41 milyon ödeme yapıldığını bildirdi.

Ayrıca çocuk sayına göre yardım yapılacağını bildiren Gürcan birinci çocuk için 300, ikinci çocuk için 400, üçüncü çocuk için 600 TL tutarında ödemele yapılıyor. Bu ödemeleri alabilmek için TC kimlik numarası ile ptt şubelerinden alınabileceğini bildirdi. Aile düzeninin korunması kapsamında yurt dışında bulunan vatandaşlar içinse uygulamadan faydalanabildikleri ve Türkiye’deki bir banka şubesi ile ödeme yapıldığını belirtti.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ