Diş Doktoru Maaşı

Diş Doktoru Maaşı

Diş doktorluğu mesleği ilgili fakültenin 5 yıllık öğrenim sonra kazanılan bir meslektir. Herkesin diş doktoru olmayacağı gibi, diş hekimi olan kişilerin her yerde görev yapamayacağını belirtiriz. Diş Hekimleri diş hekimliği yapabilmek için beş yıllık üniversite hayatından sonra özel veya devlette göreve başlayabilir.  Devlette genellikle sağlık merkezlerinde diş hekimleri istihdam edilmekte olup özel de kendi muayenesini kurması da söz konusudur.Diş hekimlerinin kendi içinde bölümleri vardır bu bölümler ortodonti, çene cerrahı vb. gibi. Bu bölümlere göre alınan maaş ve kazançta değişiklik göstermektedir. Devlet hastanesinde 5.000 TL ve 6.000 TL arasında kazanan bir diş hekimi kendi muayenehanesin de 10.000 TL ve daha fazla kazanabilmektedir.


Diş Hekimi Ne Kadar Maaş Alır?

Bu kazançlar deneyime bölgeye hastaneye göre değişiklik göstermektedir. Diş Hekimleri özel hastanelerde göreve başlar ise 4.500 TL 6.000 TL arası değişen bir maaş alabilmektedirler.

Diş Hekim Çalışma Saatleri ?

Edilen bilgi ve deneyime göre, hekimlerin devlette çalışanları mesai saati içinde yani 09:00 – 17:00 görev yaparken, özel muayene de çalışan hekimler, 09:00 – 21:00 arası ( iş yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.) görev yapmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Babak dedi ki:

  Merhaba
  Yabancı uyruklu bir dişhekimi öğrencisi dersi bitirdikten sonra türkiyede çalışma izni var mı? Maaşları ne kadar?

 2. Rovshan dedi ki:

  Merhaba, ben ogrenmek istiyorum Turkiyede yabanci uyruklu dis hekimligi dallarindan birine kabul olmus uzman ne kadar maas aliyor ve bu maas uzmanlik yillarinda farkli oluyormu ?

  1. Atakan dedi ki:

   rahat 10bin tl yani 4bin dolar filan alırsın

   1. Dr.Aidan Salimov dedi ki:

    Yabanci uyruklular uzmanlik yaparken para almiyolar diye biliyorum ?

BİR YORUM YAZ