Devlette Mekatronik Tekniker Maaşları

Devlette Mekatronik Tekniker Maaşları

Mekatronik teknikerler, matematik ve elektroniğin birlikte kullanıldığı ve alanında uzman denetiminde eğitim aldıktan sonra bu unvana sahip olurlar. Mesleki açıdan görevlerini açıklayacak olursak; Belirli bir devir daim ile çalışımı süren tüm aletlerin, elektrik, elektronik ve mekanik açıdan kontrolünü yaparak, ürünün devamlılığını sağlamaktadır.Bunun için onarım, bakım, üretim gibi evrelerde bilgi birikimleri ve aldıkları eğitim doğrultusunda yer almaktadırlar. Mekatronik tekniker maaşları özel sektör ve sözleşmeli devlet personeli olmak üzere 2000 TL ve üzeri olarak bilinmektedir. Mezuniyet evresi ve iş deneyimi ile maaş miktarları kıdemsel olarak kişiden kişiye farklılık gösterir.Sahip oldukları unvan ile kolaylıkla iş imkânı bularak işsizlik sorunu yaşamadan hayatlarını devam ettirirler.


Aslına bakarsanız bu sözlerden insanların ihtiyaçları arttıkça üretim olacağı ve sürekli istihdam olacağı anlamına gelmektedir. Günümüz teknolojisinde insanların yerini makineler alacağı, teknikerlere olan ihtiyacın sürekli artacağı anlamına gelmektedir. Teknik eleman sıkıntı çeken iş yerlerinin çağımızda daha fazla olduğu işi bilen kişinin zor bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu tip sorun olduğu için maaşlara yansıdığı (yüksek ücret ile ) diyebiliriz.

Sonuç olarak devlette görev alan teknikerlerin kurumlarına göre maaş aldıklarını, 657 sayılı memurların tekniker maaşı 2,150 TL KİT’lerde görev alan personellerin ise, kurumun teknikerlere verdiği maaş ( TSE 2,450 TL) olduğunu belirtelim.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ