Devlet Su İşleri Maaşları

Devlet Su İşleri Maaşları

Devlet su işleri çalışanları devletin barajları, gölleri ve sulak alanları ile ilgilenmektedir. Devlet su işleri çalışanları bu işleri yaparken suların daha verimli kullanılmasına sağlamak ve daha verimli topraklar için uğraşmaktadır.

Ülkenin tüm su işleriyle ilgili olarak, devletin resmi kurumdur. Bünyesinde çalışmakta olan, memurlar, işçiler, avukatlar, mühendisler, daire başkanları ve müdürleri vardır. Genel çalışanların durumunu incelediğimiz zaman işçilerin ağırlıkta olduğunu görmekteyiz. Bu sebeple Devlet Su İşleri alımları işçiler üzerinden yani İŞKUR üzerinden yapılmaktadır.


Bünyesine bağlı birimler oldukça fazladır. Köy, belde, ilçe ve iller dahilinde su tesisler, barajlar ve bir çok komplike sistemlerin bakımları, onarımı ve çalıştırılmasından sorumludur.

Devlet su işleri çalışanlarının işi oldukça zordur. Devler su işleri çalışma şartlarına bakıldığı zaman duruma göre sürekli gezmekte, köyleri ve barajları dolaşmaktadırlar. Devlet su işleri çalışanları maaşlarına bakıldığı zaman farklı konumlar bulunduğundan dolayı hepsi farklı almaktadır.

Örneğin yeni başlayan memur 1800 TL alırken daha eski memur 2500 TL maaş almaktadır. Bir diğer çalışan olan mühendisler ise 3800 TL almaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ