Devlet Memurlarının Güvencesi Kalkacak Mı?

Devlet Memurlarının Güvencesi Kalkacak Mı?

Birçok konuda değişiklik yapılacak olan 2016 yılında farklı konularda çalışmaların ve değişikliğin yapılması hedeflenen ve mevcut sistemin iyileştirilmesi konusunda planlanan çalışmaların gerçekleştirilmesi için geri sayımlar başladı.

2016 yılına sayılı günlerin kaldığı şu zamanlarda yapılacak olan çalışmların bir tanesi de 657 sayılı Devlet Memurları kapsamında yapılacaktır. Bu konu da bir açıklama yapan Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değiştirilerek, memurun iş güvencesinin  kalkacağını açıkladı. Çeşitli sendikalar ile görüşmeleri sürdüren ve bu konuda fikirlerin değerlendirilmesi aşamasında çalışmaların yapıldığı açıklayan aynı zamanda bu reform konusunda kararlılık göstereceklerini söyleyen Çalışma Bakanı Süleyman Soylu makamında Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat ve Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar’dan oluşan heyeti görüşmelerin yapılmasını kabul etti.


Son yıllarda yapılan sosyal güvenlik alanında büyük ilerleme kaydettiklerini ve çok çeşitli projelerin hayata geçirildiği ve imzalanacak olan çalışmaların olduğu belirten ve kapsamda köklü değişikliklerin yapılması gerektiğini düşünen Soylu yapılacak olan çalışmaların ilk günlerde çok eleştirilmiştir ama bugün çıktılarına baktığımızda reformlar, değişimler, atılan adımlar ülkemize ciddi bir şekilde katkı sağlamıştır.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ