Devlet Hava Meydanları İşletmesi

Devlet Hava Meydanları İşletmesi

Kısa adı dhmı olarak bilinen Devlet Hava Meydanları İşletmesi son günlerde özellikle personel alımı ile ilgili sıkça gündemde kalmaktadır. DHMİ Genel Müdürü Türkiye’de ki Havaalanı ve Limanların işletmelerini sorunsuz olarak sürdürmelerini sağlaması için çalışmaktadır.

Devlet kurumu olduğu için kpss’ye girerek eleman alımı sağlamaktadır. Devlet Hava Meydanları işletmesi personel maaşları normal memur maaşları ile aynı düzeyde olup çalışan memurun kademe ve yılına göre değişiklik göstermektedir. Dhmi’nın kadrolu memur maaşları en az 2.500 TL’den başlamaktadır.


Kademe ve görevlerine göre değişen maaşlar Müdürlük mertebesinde patlama noktasına gelmektedir. Devlet Hava Meydan İşletmesi müdür maaşları görevde bulunan müdürün yılına ve eğitimine göre göre değişiklik göstermektedir. En düşük müdür maaşı 4.500 TL’den başlamaktadır.

Türkiye’deki en iyi kurumlardan bir olan Devlet Hava Meydanları işletmesi, hemen hemen herkesin çalışmak istediği bir kurum olmakla beraber, sağladığı imkan ve olanaklar diğer kurumlara nazaran biraz daha üst seviyededir.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ