Depo Sorumlusu Maaşı

Depo Sorumlusu Maaşı

Depo müdürü ya da yaygın kullanılan ifadeyle depo sorumlusu bir işyerinde o işyerine ait olan tüm ticari malların, ilk madde malzemenin ya da yarı mamullerin stoklandığı alandaki her türlü işlemden ve bizzat bu ürünlerden sorumlu kimsedir.

Depo sorumları görev sahaları içerisinde yer alan bölge de çalışırlar. Çalışma koşullarınız incelediğimiz zaman kimi firmada, vardiyalı bir şekilde 8 saat şekilde kimi firmalar da ise toplam günlük 10 saat ( 8 saat zorunlu çalışma + 2 saat mesai ) şekilde olabilir. Bu çalışma şekli ile birlikte çalışma yükü oldukça fazladır. İş yoğunluğu fazla olması sebebiyle cumartesi tam gün mesaiye bile kaldıkları görülmektedir. Ayrıca mesai ücretleri saatlik bazda 5 TL ile 15 TL civarında olup cumartesi çalışmalarda %50 fazla mesai ve pazar günü çalışmalarda ise %100 fazla mesai parası alırlar. ( Basit bir örnek yaparsak, günlük 40 TL alan bir depo sorumlusu cumartesi günü işe geldiği zaman o gün için 60 TL pazar günü işe geldiği zaman ise 80 TL ek mesai ücreti almaktadır.)


Depo sorumlusu sorumluluk alanındaki tüm ticari mallardan ilk medde ve malzeme yani hammaddeden ve yarı mamullerden sorumludur. Söz konusu ürünlerin depoya girişini yaparken ilgili evraklarla ürünlerin kontrollerini sağlar, miktarlarını karşılaştırır ve depodaki istiflenmesiyle ilgili gereken işlemleri yürütür. Sorumlusu olduğu depoyu rutin olarak sayar. Deponun düzeninden ve temizliğinden de aynı şekilde sorumludur.

İşletmenin hacmine ve ücret politikasına bağlı olarak değişmekle birlikte 1500 ile 3000 TL arasında ücret alabilmektedir.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. UFUK SÜTCÜ dedi ki:

  5.000-15.000 m2 ( düzeltme)

 2. UFUK SÜTCÜ dedi ki:

  Maaş bildirim skalanız güncel değil. Depo müdürü veya depo sorumlusu diye ifade edilen yöneticinin maaşının aralığını belirleyen şey, depo kapasitelerinin büyüklük küçüklükleri ile orantılıdır.

  Eğer;

  Bir deponun kapalı alanı 1000 – 5000 m2 büyüklüğünde ise ve 5-30 personel aralığında çalışanı varsa, 3-7.000 civarında palet kapasitesi var ise güncel maaşı net 3.500 TL ile 6.000 TL arasında iş verenin gücüne ve depo müdürüne verdiği değere göre tutar değişmektedir.

  Bir deponun kapalı alanı 5000 – 1500 m2 büyüklüğünde ise ve 30-90 personel aralığında çalışanı varsa, ( çünkü bu büyüklükte depolarda vardiya olma ihtimali genelde yüksektir) 7-20.000 civarında palet kapasitesi var ise güncel maaşı net 5.500 TL ile 10.000 TL arasında iş verenin gücüne ve depo müdürüne verdiği değere göre tutar değişmektedir.

  Yabancı diliniz var ise, ithalat ihracat yapılıyorsa, hizmet verdiğiniz müşteri veya müşteriler yabancı sermaye ise depolarda tutulan mallar/ürünler/eşyalar az değerli değilde değerli veya çok değerli ( yani kıymetli ) mallar sınıfında ise depo müdürnün aldığı maaşa +pirim veya yukarıda ifade ettiğim tutarlardan daha yüksek bir maaş alması ve başkalarına astronomik rakamlar gelen maaşlar da alabilirler.

  Bilgi amaçlı paylaşmak istedim. Saygı sevgi ve selamlarımla.
  İyi çalışmalar.

 3. Fhhj dedi ki:

  Bu kadar işe bu maaş çok az en az 4000 tl olmalı

BİR YORUM YAZ