Daire Başkanı Maaşları

Daire Başkanı Maaşları

Kamu kurumları günümüzde daire isimleri ile anılmaktadır. Kamu kurumları günümüzde kişilerin devlet ile olan işlerini yapmalarında birer aracı görevi görmektedir. Kamu kurumlarına bakıldığı zaman bunlar içinde banka, PTT, mal müdürlüğü, nüfus müdürlüğü gibi alanlar bulunmaktadır.

Daire çalışanlarının işleri oldukça yorucudur. Daire çalışanları hafta içi her gün sabah 8 akşam 5 mesaisi ile çalışarak oldukça yorucu günler geçirmektedirler. Daire çalışanları içinde en zor iş hiç kuşkusuz daire müdürünündür.


Daire müdürü dairenin tüm personel ve araç gereçlerinden sorumlu kişidir. Daire müdürü maaşlarına bakıldığı zaman çalıştığı kuruma göre farklı maaşlar almaktadırlar. Daire başkanları maşları yaklaşık olarak 3000 ve 6000 TL arası değişmektedir.

Ayrıca daire başkanları kadro olarak 3/1 , 3/2, 3/3 olmak üzere üç kadro şeklinde daire başkan ve başkan yardımcısı kadroları vardır. Bunlar emekli oldukları zaman maaşlarını bu kadrolar üzerinden aldıkları için maaşları etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Daire başkanı emekli maaşları 4.000 – 5.5000 Tl arasında olmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ