Coğrafya Öğretmeni Maaşı

Coğrafya Öğretmeni Maaşı

Coğrafya öğretmeni maaşı son zamlar ile birlikte yüzde 3 oranı artış gösterirken, enflasyon verilen zammın üzerine çıkılırsa, hükümet tarafından öğretmenlere ek olarak ödenecek. Verilen bu zam ile birlikte en düşük öğretmen maaşı 2350 TL’ye gelirken, ek ders ücretleri ile ortalama maaşı 2500 TL olmaktadır. Coğrafya öğretmenleri genellikle aldıkları ücret itibariyle orta seviye öğretmenler arasında yerini almaktadır.

Ayrıca son yıllarda kamu personeli seçme sınavına yoğun ilgi olduğundan ve bu sınavda da coğrafya ile ilgili soru çıktığından dershanelerde de bu ders anlatılmaktadır. Bu sebeple dershanelere yoğun ilgi olduğundan bu branşta öğretmen açığı olmaktadır. Dershane çalışan coğrafya öğretmeni maaşları 1.800 – 2.250 tl arasında değişmektedir. Aynı zaman da özel ders veren coğrafya öğretmenleri ücretlerini saatlik olarak belirlemektedir. Ortalama ders saati ücreti 45 – 60 tl arasında değişmektedir. Bu konuda kendini ispatlamış uzman öğretmenlerin ise saatlik ücreti 100 tl ye kadar çıkmaktadır.


Artık çoğu insan umudunu kamu personeli seçme sınavına bağladığından ve bu konuda her şeyi yapmaya göze aldığından ödenecek miktarları göz önünde bulundurmuyor ve en kaliteli eğitimi almak ve bu sınavı kazanmak için alanın da uzman hocalarda ders almak ve dershane seçerken daha titizlikle yaklaşımda bulunuyor. Hal böyle olunca da dershaneler kaliteli ve uzman öğretmenlerle çalışmak istiyor. Bu yazımızda sizlere coğrafya öğretmeni ne kadar maaş alır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Kısa zaman da bu konuda daha detaylı bilgileri sizinle paylaşacağız.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ