Çocuk Doktoru Maaşları

Çocuk Doktoru Maaşları

Çocuk doktoru maaşları, genel itibariyle Ocak ve Temmuz farkları %3 olarak belirlendi. 2015 zam ayı içerisinde enflasyon farkı olduğu vakit doktorların maaşlarına ekleneceğini hatırlatalım. İlk altı ay ve son altı ay olarak belirlenen maaş zamları aldıkları ücret üzerinden hesaplanarak yansıtılmaktadır. Her ne kadar çok büyük bir rakam olmasa da belirlenen bu %3 ‘ lük zamlar en azından bir umut ışığı olmaktadır.

Kamu hastanelerinde bir çocuk doktoru maaşı son belirlenen zamlara göre 2.250 – 2.500 tl civarındadır. Çocukları seven biri olarak bu meslek her zaman eğlenceli olacaktır. Onlarla ilgilenmek ve hastalıklarına şifa olmak ve çeşitli sorunlarında onlara destek vermek gibi. Aynı zamanda çeşitli hastalarında tedavi yaş küçükken ilerlemeden teşhisi konulursa hastalığın ilerleme şansını da ortadan kaldırıyor.


Peki ya özel sektör de çocuk doktoru maaşları ne durumda diye soracak olursak bu arada da çalışan hastaneye göre bir değişkenlik söz konusu olacağından 2.000 – 2.350 tl civarında olmaktadır. Her zaman olduğu gibi burada da çok  büyük hastane de çalışan ve tecrübesi olan bir doktor maaşı ise 2.500 – 3.000 tl arasında olmaktadır. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgileri en kısa zamanda sizler için toparlayıp tekrardan bir yazı düzenleyeceğiz.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. meryem dedi ki:

  İleride çocuk doktoru olmayı düşünüyorum.Çünkü bebeklere ve çocuklara aşığım,aynı zamanda çok eğlenceli bir meslek…

 2. DİLARA dedi ki:

  Büyüyünce çocuk doktoru olmak istiyorum.Maaşı da iyiymiş.

  1. mehmet dedi ki:

   bu dediği maaş minumumunda minumumu çünkü iyi bir hastahanede tecrübeli bir çocuk doktoru maaşı en az 5-6 bin

   1. Osman dedi ki:

    Aferim memet

BİR YORUM YAZ