Cezaevi Öğretmeni Maaşı

Cezaevi Öğretmeni Maaşı

Öğretmenler günümüzde kişileri eğitim veren kişiler ahlak ve bilgi konusunda gelişimini sağlayan kişilerdir. Günümüzde farklı öğretmenlikler bulunmaktadır. Bunlar matematik öğretmeni, sosyal bilgiler öğretmeni, sınıf öğretmeni gibi öğretmenlikleri örnek vermek mümkündür.

Günümüzde okul dışında başka yerde eğitim hayatını sürdüren ve eğitim veren öğretmenlerde bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak cezaevi öğretmenlerini vermek mümkündür Cezaevi öğretmenleri diğer öğretmenliklere göre daha zor şartlar altında çalışmakta ve buna bağlı olarak işleri daha zordur. Çünkü çok farklı kişilik ve çeşitli psikolojik sorunları olan kişiler ile birlikte eğitimi sürdürmekte ve bu insanları topluma kazandırmak için çeşitli çalışmalar yapmak zorundadır. Ayrıca kısıtlı imkanlar dahilinde çalışmalarını sürdürmektedir.


Cezaevi öğretmeni ceza evinde bulunan öğrencilerin eğitimlerini sürdürmek için yardımcı olmaktadır. Cezaevi öğretmenleri maaşlarına bakıldığı zaman diğer öğretmenliklere göre daha çok almaktadırlar. Aylık olarak 200 – 300 TL daha fazla almaktadırlar. Böylece cezaevi öğretmen maaşları 2700 – 3200 tl civarında olmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ