Carrefoursa Maaşları

Carrefoursa Maaşları

Carrefoursa onlarca ülkede hizmet vermektedir. Bu yönüyle uluslararası bir firmadır. Aynı zamanda Türkiye’de de Sabancı ortaklığı ile hizmet vermektedir. Carrefoursa’nın çalışma saatleri 8 saattir.  Fakat bu belirlenen saate çay molası ve yemek molası dahil değildir. Bu molalarla birlikte çalışma saatiniz 9 saati bulabilir. Bunun yanında haftada bir gün izin kullanabilirsiniz. Bir yılınız doldurduktan sonra ise yıllık izin hakkınız bulunmaktadır. Çoğu market şartlarında olduğu gibi Carrefoursa’da da yaptığınız işe göre alacağınız maaş değişmektedir.  Kasiyer orta reyon gibi pozisyonlarda çalışan personeller asgari ücret almaktadırlar. Fakat yapılan gıda yardımı vesairelerle maaşları 1400 lirayı bulmaktadır. Kasap, manav, şarküteri gibi alanlarda çalışan personel maaşları ise 1250-1600 lira arasında değişmektedir. Carrefoursa marketlerini diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden bir tanesi sağladığı mesai imkanıdır. Bu markette yapacağınız fazla mesai karşılığında ödeme alma imkanınız vardır. Yanı sıra 6 aylık bir süreyi doldurduğunuz takdirde maaşınızın %50 si kadar 3 ayda 1 prim alırsınız. Yani yılda bir 2 kez maaş fazla alma fırsatınız vardır.Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Pınar Bulut dedi ki:

  Carrefoursa çalışanı olarak ben böyle düzen görmedim çok çalışmak ve az para kazanma mantığı var müdürümüzde mesai diye bir sey yokmuş onu izine dönüştürebilirlermiş ancak daha haftalık iznimi kullanamıyorken bir de bunun iznini verecekmiş. Yetkililerin ilgilenmesini rica ediyorum.

 2. Cigdem dedi ki:

  Carrefoursa etik hak kurulunu arayınız

 3. Münir yazıcı dedi ki:

  Yıllık izin konusu hiç gündeme gelmiyor 5 yıldır yıllık izin verilmiyor carrefoursa da bu konuda kim personele yardimci olabilir mağaza yönetimi hiç umursamiyor lütfen.

  1. Ersin ÇELİK dedi ki:

   Çalışma Bakanlığına resmi olarak başvurabilirsiniz. Her çalışanın senelik izni kullandırılmak zorundadır.

 4. bendeniz dedi ki:

  Carrefoursa da elamanlara insan gibi davranilmiyor müdürler ve müdür yardimcilarinin yardimcilari maaşlara gelince işe alınırken büyük vaadler veriliyor çalışmaya başlanınca maaş zamanı asgari ücrete talim çok hak yeniyor

BİR YORUM YAZ