Bütün Okullar Tam Gün Eğitime Geçecek

Bütün Okullar Tam Gün Eğitime Geçecek

Yeni eğitim öğretim yılınıda ders zillerinin çalmaya başlası ile milyonlarca öğrenci ders başı yaptı. Uzun yıllardır süren eğitimde ki değişiklikler arasına yeni bir sistem daha katmayı hedefliyor. Bu kapsamda yer alan sistemde ise bütün okulların tam gün olarak eğitime devam etmesi şeklindedir.

Yıllardır ülkemizin çeşitli yerlerinde okul projeleri ve bir yandan da açılmaya devam eden okulların tam anlamıyla en iyi şekilde öğrencilerine eğitim vermesi için okulsuz köy kasaba bırakmayacağız, her çocuğumuza okul sıralarında en aktif şekilde eğitim vereceğiz diyen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avci, ülkemizin geleceğizi olan öğrencileri en aktif şekilde yetiştirmeli ve bu çoşkuyu ülkemizin her köşesinde yaşatmalıyız diyerek açıklama yaptı.


Aynı zamanda dünyanın en büyük eğitim portalının ve bilişimin ağının ülkemizde olduğuna dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı öğrencilerin okul dışında da derslerle ilgili her türlü destek ve yardımını sağlayacak, uzaktan erişimle dersleri takip edebilecek sistemin olduğunu hatırlattı. Kısa zamanda bu kadar büyük başarılara imza atıp öğrencilerin eğitim ve öğretiminin desteklenmesi için ne gerekiyorsa bu alanda çalışmalara hazırlık yapacağız ve en iyi eğitim sistemi modelinin ülkemizde olacağına değindi.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ