Bilgisayar Teknikeri Maaşları

Bilgisayar Teknikeri Maaşları

Bilgisayar tekniker maaşları, denince aklımıza ilk gelen ve gelişen teknoloji sayesinde artık bir çok işi kolaylıkla yapabileceğimiz ve bizim için çoğu şeyi düşünen ve yapabilen bir cihaz geliyor. Bu konuda kendini geliştiren ve çeşitli araştırmalar yapan, eğitimini bu seviyede almış bilgisayar teknikleri her daim kendini geliştirme aşamasındadır. Yeni çıkan teknolojik ürünler, yazılımsal ve donanımsal parçalar olmak üzere her daim yenilikçi içinde olmak zorundadır. Aynı zamanda bu sektörde kendini geliştiren, kod yazan ve programcılık ile uğraşan kişiler çok kolay iş bulmakta ve aranılan bir eleman olmaktadır. Kod ve program yazmak neredeyse bir bilgisayarcının yükselebileceği en son konum olarak adlandırabiliriz. Bu yüzdendir ki bir bilgisayar teknikeri kod ve program yazıyorsa piyasada çok kolay iş bulacaktır. Bu konuda deneyim sahibi olan ve kendini her daim geliştiren bir bilgisayar teknikeri maaşı        1800 – 2500 tl arasında değişmektedir.


Bilgisayar uzmanlık alanı isteyen bir meslek olduğundan biraz stresli ve sinir bozucu bir meslek olsa da çok iyi kurumlarda ve büyük firmalarda çalışma avantajları olacaktır. Özellikle askeri savunma sanayi ile iş yapan bir firmada çalışan ve burada her daim kendini geliştirme fırsatı bulur aynı zamanda teknolojik gelişmeleri çok yakından takip etme imkanını ve yeni çıkan cihazları test etme fırsatı bulmaktadır.

Kamu da çalışan bir bilgisayar teknikeri maaşlarını ele alacak olursak yeni göreve başlayan bir tekniker 2000 – 2500 tl arasında maaş alacaktır. Tabi bunlara şehir dışı görevleri, ve diğer ek ödemeler eklendiğinde bu maaş 2800 tl civarına yükselmektedir. Her ne kadar zevkli ve teknolojik bir iş gibi görülse de bu mesleğinde kendine göre zorlukları ve ileride hastalıklara sebebiyet belirtileri vardır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ahmet dedi ki:

    Benimde Hedefim Bu Meslek Ama Bu Mesleği Elde Edebilmek İçin NE Yapmam Gerek ?

  2. Kranky's dedi ki:

    hedefimdir bu mesleği almak

BİR YORUM YAZ