Bilgisayar İşletmeni Memur Maaşı

Bilgisayar İşletmeni Memur Maaşı

Bilgisayar işletmeni olarak görev yapan memurların maaşlarını inceleyeceğiz. Memurların standart bir memurdan kaç lira fazla ya da eksik aldığını araştırarak sizlere net bilgiler vermeyi hedefliyoruz. 2015 yılı maaşlarına göre konuşursak, bir bilgisayar işletmeni memur, derecesi 9/1 olarak 1863.49 TL çıplak ücreti vardır. Buna asgari geçimi olarak bekar bir kişi 80.33 TL eklenir evliler de (evi çalışanlar için) ise bu maaşa 96.39 TL  ve evli (eşi çalışmıyor ise ) 164.31 TL katkı sağlamaktadır. Toplam bekar çalışanın maaşı 1943.82 TL olurken, evli durumlar için ortalama ele geçen maaş net 2124.19 TL dir.Sonuç olarak değerlenme yapmak gerekirse, başlangıç için Türkiye şartlarında iyi bir ücrettir.Bilgisayar işletmeni memur maaşı 2124.19 TL dir.


Bilgisayar işletmeni olarak atanmak için bilgisayar kurslarından alınan MEB onaylı sertifika almanız gerekiyor. Aslına bakarsanız, bu sistem önceden beri işlese de insanların buralara olan talebi bir türlü bitmiyor. Çünkü, insanların tek umut olarak gördüğü memurluk sınavı için gerekli olan şeylerin başında bu sertifika geliyor. Fakat atama puanlarına baktığımız zaman hiç bir zaman puan olarak 80’in altına düşmediği sürekli 85 ile 90 bandı arasında seyrettiği görülmektedir.

Son değerlendirme olarak; sizler bilgisayar işletmeni olarak atanmak istiyorsanız, kesinlikle elinizde MEB tarafından onaylanmış kurs sertifikanız olması gerekiyor.


Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisleri Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ