Bereket Kapısı Açıldı

Bereket Kapısı Açıldı

1 Eylül de vira bismillah diyerek denize açılan balıkçıların elledi dolu dolu geldi. Bereketli geçmesi düşünülen balık sezonu, fiyatları hemen indirmeye başlattı. Balıkçıların tezgahları hamsi ile dolmaya başladı. Geçen haftalarda 10 TL’ye satılan hamsi fiyatları şimdiler 5 TL’ye kadar geriledi. Vatandaş durumdan memnun. Esnafın yüzü gülüyor.

Özellikle karadeniz ve marmara denizinde bereket yüzünü belli etti. Balıkçıların otları dolup taşarken, fiyatların hemen düşmesini sağladı.  Av yasağının bitmesiyle birlikte balıkçılar sezona hızlı bir giriş yaptı. Bu giriş fiyatların neredeyse %50’ye kadar düşmesine sebep oldu. Balık tezgahları doldu taş dı. İnsanların neredeyse balık bulmakta sıkıntı çektiler.


Vatandaşlar, fiyatların böylesine büyük oranda düşmesiyle birlikte balık hallerine yöneldiler. Ucuz hamsiye ilgi çok büyüktü.Esnafların yaptığı açıklama göre geçen haftalarda 10 TL olan hamsi şu anda 5 TL oldu ve ilgiden dolayı çok memnunuz gibi ifadeler kullandılar. Bu yıl vatandaşların ucuz balık yemesi, herkesi mutlu edecek. Ayrıca hamsi dışında  istavrit 7 TL , uskumru 5 TL palamut ise tanesi 15 TL’den satışa sunuldu.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ