Belediyede Çalışan Teknikerlerin Maaşları

Belediyede Çalışan Teknikerlerin Maaşları

Tekniker iki yıllık yüksek okul mezunlarına verilen unvandır ve teknisyenlerden bir kıdem yüksektir. Teknisyenler içinse, meslek liselerinden mezun olan personel olarak nitelendirebiliriz. Maaşları arasında çalıştıkları kurum açısından değişkenlik göstermektedir.

Teknikerler; elektrik, kadastro, tapu, bilgisayar, sağlık alanında; anestezi, biyomedikal cihaz, diş protezi, diyaliz ve odyometrist gibi birçok alana hizmet veren teknikerlik hizmetlerini görebiliyoruz. Hastaneler, belediyeler, TEDAŞ, Çevre ve Orman Bakanlığı, Tapu Kadastro, Harita Genel Komutanlığı, Devlet Su İşleri, Devlet Demir Yolları gibi birçok kurumlarında teknikerler görev alabilmektedir.


Belediyede çalışan tekniker maaşı; derecelerine göre 2500 ile 2075 arasında değişkenlik gösteren bir maaş çizelgesi bulunmaktadır. Belediye dışında diğer kurumlar içinde maaşlar farklı artışlar göstermektedir.

Ayrıca belediye de çalışan personeller için üç – altı ayda bir olmak üzere yiyecek, giyecek ve yakacak yardımı yapılmaktadır. Çeşitli sosyal tesislerden faydalanma ve ulaşım ücretlerinde indirim sağlanmaktadır. Belediye çalışan personellerin bu imkanlardan faydalanma avantajları olmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Ozge dedi ki:

  Ziraat teknikeri maaslari öğrenebilir miyim?

 2. Gül dedi ki:

  Belediye de sözleşmeli harita teknikeri net maaş ne kadar?

  1. Ersin ÇELİK dedi ki:

   Gül hanım Belediyeden Belediyeye göre bu rakam değişir, 2250 ila 3000 TL arasında değişir diye düşünüyorum.

 3. Ozan dedi ki:

  Ben biyomedikal teknikeriyim acaba belediyede sözleşmeli olarak ne kadar kazanabilirim?

 4. cobidik dedi ki:

  Deniz kuvvetkerinde teknikerim 3250 net elime geceri var belediyeye gecmek mantiklimi?

 5. Serkan acar dedi ki:

  Merhabalar ben manisa büyük şehir belediyesi su ve kanalizasyon idaresi (maski ) bünyesinde 1 yıldan beri taşeron tekniker olarak çalışmaktayım sözleşmeye yeni geçme durumum var sözlşemeli tekniker maaşı ne kadardır

 6. muharrem dedi ki:

  Çanakkale Belediyesi tekniker maaşını öğrenebilirmiyim

  1. maaşları net dedi ki:

   Merhabalar,

   Çanakkale Belediyesi çalışan maaşları, 1970 TL ile başlangıç yaparlar.(İşçi) Burada kıdem ve statüsü önem arz etmektedir. Memur olarak çalışıyor ise, 2150 TL başlangıç maaşı ile işe başlar. Çalışma yılına göre maaş değişmektedir. Ortalama 15 ile 25 TL arasında yıl farkı bulunmaktadır. Örneğin 20 senelik tekniker memur,

   20 x 15 = 300 TL
   20 x 25 = 500 TL

   yeni işe başlayan ile arasında ortalama 300 TL ile 500 TL fark oluşmaktadır. Tabi bu maaşların içinde bekar, çocuk yok, eş yardımı eklenmemiştir.

   Saygılar…

 7. armada dedi ki:

  T.C.D.D makinist maaşını öğrenebilir miyim?

  1. maaşları net dedi ki:

   Merhabalar demir yolların da görev alan tren makinistleri çıplak ücret üzerine giydirme ücretler ilave edilir. Her işçinin aldığı ücretin üzerine ekstra olarak yol harcırahı alırlar. Ayrıca sendikaya üye olursanız ekstra 4 tam ikramiye alabilirsiniz. Net rakamlar vermek gerekirse,

   Brüt ücret : 2250 TL
   Kesintiler : 550 TL
   Harcırah yol başına gidilen km x üzerinden hesaplanmaktadır.
   Net maaşınızı 1700 ile 1800 TL arasında gelmektedir. (Tam rakam vermediğimiz nedeni asgari geçim indirimi vs. durumlarından dolayı)
   Bu maaş üzerine 4 tam ikramiyenin 7600 TL yapmakta ve vergi kesinti ile ortalama net olarak 4800 TL gibi yıllık bazda maaşınıza etki etmektedir. Sonuç olarak 350 – 400 TL maaşınıza ek ücret gelmektedir.

   Makinist olarak yol gitmezseniz 2000 – 2100 TL arasında net maaşı alırsınız, eğer ekstra yola giderseniz yol başına ekstra aylık bazda 500 TL fark alırsınız.

BİR YORUM YAZ