Belediye Şoför Maaşları

Belediye Şoför Maaşları

Belediye günümüzde her il ve ilçelerde bulunmaktadır. Belediyeler günümüzde halkın isteklerini elinden geldiği kadar yerine getirmek için uğraşmaktadır. Halka hizmet etmek için belediyede çeşitli vasıflara sahip, çeşitli görevlerde birçok kişi çalışmaktadır.

Belediye çalışanlarının işine bakıldığı zaman bir kısmı tapu işleri ile uğraşırken bir kısmı temizlik işi ile bir kısmı ise şoförlük işi ile uğramaktadır. Belediyede kamyon şoförü, kepçe şoförü ve otomobil şoförü gibi çeşitli şoförlükler bulunmaktadır.


Belediyeler görev alan personeller genellikle halkın yoğun olarak kullandığı otobüs, metro ve vapur hatlarında görev yaparlar. İnsanlar ile içi içe olduğundan son derece eğitimli olması gerekmektedir. Kibar ve nazik olması da şoförün gereklilikleri arasındadır. Ankara ego şoförleri bu konuda gerçekten çok güzeldir. Eğitimli kişilerin işe alınması ve bu süreçten sonra takibi, insanların sorun olduğu şikayet edebileceği bir telefon hattının olması son derece olumlu bir durumdur.

Belediyede çalışan şoför maaşlarına bakıldığı zaman kullandıkları araca göre farklı maaşlar almaktadırlar. Şoför maaşları 2000 ile 3500 arasında değişmektedir. Amirlik görevinde olan şoförler genellikle yüksek ücret alırken, en başlangıç ücretlerin direksiyon başında şoförlerin maaşları diyebiliriz.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ