Bekçi Maaşları

Bekçi Maaşları

Bekçi, emniyet teşkilatında ve köylerde görev yapan yeni adı ile koruma memuru olarak geçen ve halkın can, mal, mülk ve eşyalarını korumak amacıyla görevlendirilen silahsız olarak görev yapan personellerdir. Son dönemler de koruma memuru olarak göreve atanan personeller belirli bir süre eğitim aldıktan sonra silahlı olarak görev yapmak isteyen personllerde bir ay gibi kısa süre de silahlı eğitim alarak göreve başlamaktadır.


Bekçi yetkilerinde çok fazla değişiklik yapılmayan ve sadece uyarma ve ikaz gibi görevleri olan bekçilerin belirli bir alanda güvenliği sağlamak amacıyla devriye şeklinde görevlerini yapmaktadırlar. Son yıllarda ise emniyette görev yapan bu personeller kadro alarak çeşitli bölgelerde , hastanelerde, stadyumlarda, otoparklarda, büyük kamu kurum ve kuruşlarında güvenliği sağlamak amacıyla göreve gelmektedir.

Bu şekilde görev yapan bekçi maaşlarına değinecek olursak eğer ortalamala olarak maaşları yeni başlayan bir memur ile hemen hemen aynı durumdadır. Bekçiler 1.800 – 2.100 TL arasında maaş almaktadırlar. Gece vardiya sistemi olduğundan gecede çalışan bu personeller görevlerini devam ettirmektedir.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ayfer dedi ki:

    Bu bekci alimlari devam ediyomu benim tanidiyim biri varr ilkokil mezuni 53 yasında ise cok ihtiyaci var lüt lütfen

    1. salih dedi ki:

      Devam ediyor da kardeşim herhalde okumasın şartları.30 yaş ve altı diyor..

BİR YORUM YAZ