Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşı

Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşı

Beden eğitimi öğretmeni maaşı, Ocak ve Temmuz aylarından geçerli olmak üzere %3’lük artış yaşandı. Genel olarak, enflasyon yüksek çıkarsa arada ki farklar öğretmenlere ek zam olarak geri dönecek. Bilindiği gibi beden eğitim insanın beden sağlığı için gerekli tetkikleri yapıp ve onları geliştirilmesi için çaba gösteren bir alandır. Beden eğitiminde öncelik insandır.

Peki beden eğitimi öğretmenleri ne kadar maaş aldığını buradan sizlere açıklayacağız. Bu mesleğe ilgi duyanlar ve mesleğe yeni başlayanlar için son derece önemli bir konu olan maaş durumudur. Çünkü hayatımızın geri kalanın hep aynı mesleği yaparak para kazanmak ve geleceğe emin adımlar atmamız için önemlidir.


Beden sağlığı ve gelişimi için spor çok önemlidir. Bu sebeple beden eğitimi bizler için dersten ziyade sağlığımız için önem arz etmektedir. Zihinsel gelişimi için bedenin ihtiyacı olduğunu asla unutmamak gerekir.

Beden öğretmenlerin maaşlarını baktığımız zaman zamları dahil olarak 2,657 TL alarak 7/1 derecesine sahip. Burada ki maaşa aile yardımları dahildir. Ocak zammı dahil, fakat Temmuz 2015 zam dahil değildir. Konuyu incelerken bunu dikkat etmeniz gerekir.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ