Başbakan Davutoğlu Almanya da Konuştu

Başbakan Davutoğlu Almanya da Konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde konuştu. Başbakan “Blok siyasetine karşı biz birlik siyaseti dedik” ifadelerini söyledi. Yurt dışı turlarına devam eden Davutoğlu, Almanya da partilerle buluştu. Başbakan: “Demiştim ki yurt dışında okuyan gençlerimiz, okumaları esnasında burs ihtiyacı hissettiklerinde lisansa 500, yüksek lisansa 750, doktoraya bin, doktora sonrası için bin 250 avro burs vereceğiz. Hepsini başlattık. Bir tek lisans öğrencileri vardı, onu da başlatıyoruz.”

BAŞBAKAN’DAN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

1 Kasım 2015 seçimleri için seçim startına Almanya’dan başlayan başbakan : “Biz sizlerle gurur duyuyoruz.” dedi.  Avrupa da gururumuz ve onurumuz olan, Anadolu’nun çocukları diye seslendi. Almanya da 100 bin Türk işletme sahibi olduklarını belirten başbakan, 45 milyar £ ciro yaptıklarını belirtti. Allah emeklerinizi bereketli kılsın diye ekleyen başbakan, Türk devleti asla unutmamanız gerektiğini belirtti. Sizin buraya gelirken bıraktığınız Türkiye, eski Türkiye değil dedi.

Şimdi onların çocukları Almanya’da 100 bin işletme sahibi. 45 milyar avro ciro yapıyor. Allah emeklerinizi bereketli kılsın. Unutmayınki arkanızda şevkatli ve kudretli büyük Türkiye devleti var. Artık Türkiye sizin bıraktığınız, hastanelerde saatlerce beklenen Türkiye değil.


IRK AYRIMI YAPMADIK

Suriye yaşanan iç savaştan sonra kardeşlerimize kollarımızı açtık. Onlar ile yemeğimizi paylaştık. Ülke ile gurur duyuyorum.Yaklaşık olarak 2 milyon Suriyeli kardeşimiz ile tek bir ırkçı tepki yaşanmadık. Onlara her türlü destek olan kısaca bağrını açan Türkiye ile iftihar ediyorum, ifadelerine yer veren başbakan ekledi : “Savaştan kaçak mültecilere inancın nedir diye sormadık, ırkın ne diye sormadık tek bir şeyi önemsedik: İnsan olmalarını! Almanya da cesur bir kararla mültecilere kapıları açma kararı aldı. Onları tebrik ediyoruz. Kim mazlumun yanındaysa onun yanındayız. Siz de buraya gelen Suriyelilere kapılarınızı açın. Onlar Kurtuluş savaşı zamanında Halep’te dualarıyla bizlerin yanında oldu.” ifadelerini kullandı.

7 HAZİRAN DA İKTİDAR OLAMADIK

Dostluğu ve kardeşliği ön planda tutan konuşmasında, AK Parti iktidarı boyunca eğitim, sağlık, ulaştırma başta olmak üzere bir çok alanda devrim yaptıklarını ifade etti. Bunu yaparken, AK Parti kadrolarından güç aldıklarını belirten başbakan, Türkiye’nin yükselmesinde devam edecek kadroların AK Parti kadroları olduğunu belirtti. Yüzde 41 oy almamıza rağmen iktidar olmadık diyen Davutoğlu, 1 Kasım 2015 seçimlerinde tek başına iktidar olacaklarını ifade etti.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ