Banka Veznedar Maaşları

Banka Veznedar Maaşları

Veznedarlar banka ve diğer kurumlarda para işi ile uğraşan kişilerdir. Veznedarların asıl çalışma yerleri olan bankalara bakıldığı zaman veznelerde burada gişelerde para almakta veya para ödemektedir.

Bankalarda çalışan veznelere bakıldığı zaman farklı vezne konumları bulunmaktadır. Veznedarların bir kısmı gişe de bulunan vezne çalışanlarına paralar dağıtmakta veya akşamları paraları tekrar geri almaktadır.


İnsanların bu mesleğe olan taleplerini karşılamak amacıyla kurumlar kendi içlerinde sınavlar yapmaktadır. Sınavlara tabi olan personel geçer not aldığı zaman mülakata çağırılır. Aralarından eleme usulü ile seçim yapılır. Banka hangi ile personel alacaksa o ilin vatandaşları sınava tabi tutmak yerine herkese açık yapmaktadır. Örneğin Samsun’da ki A Bankası için Ankara, Konya, Kırşehir gibi illerden başvurular gelebilir. Ancak banka istediği şartlara uygun, sınavı geçen ve mülakatı kazanan adayları oraya görevlendirir.

Banka vezne çalışanlarına bakıldığı zaman bunların işi diğer banka çalışanlarının işine göre daha zordur. Diğer banka çalışanlarına göre daha erken saate gelmekte ve daha erken saate iş yerinden çıkmaktadır. Günümüzde banka vezne çalışanlarının maaşları 3000 TL civarındadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ