Banka Ceo Maaşları

Banka Ceo Maaşları

Ceo, İngilizce karşılığı Chief Executive Officer olup, anlamı ise icra kurulu başkanı anlamına gelmektedir. Türkiye de banka ceo maaşı hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Ülkemiz de kısa zaman yaygınlaşan bu terim 2000’li yıllardan itibaren koordine edici anlamı ile kullanılmaktaydı.

Koordinasyonu sağlayan ve o işletmenin başında ki en yetkili kişidir. Eğer bu işletme, özel sektörü ise, patronun altına diğer tüm yöneticilerinin üstüne olan bir konumdur. Bir şirketin geleceği, tüm işlerinin koordineli bir şekilde olması, her zaman şirketini daha iyiye götürmek için çalışan kişidir.


Çoğu insanlar banka ceoları ne kadar alıyor diye merak etseler, bir bankaya ceo olabilmek oldukça zordur. Bu sebeple, Cvleri güçlü, eğitim düzeyi yüksek olması ilk şarttır.

Genel anlamı itibariyle Ceoların ne iş yaptığını anlattık. Peki bir banka da çalışan en yüksek dereceli memur, 300 – 900 bin lira yıllık kazançları vardır. Bu maaşlar, kamu ve özel bankalara göre değişmektedir. Ortalama aylık 25 ile 75 bin lira maaş almaktadır. Normal aylık maaşları düşük olan fakat bankanın yapmış olduğu ticari karlardan pay alan ceolar bu şekilde dolgun maaşlara sahip olmaktadır. Diğer banka personelleri de bu şekilde bankanın karlarından bir kısmını kıdem ve mevkisine göre almaktadır.


Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisleri Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ