Ayniyat Saymanı Maaşı

Ayniyat Saymanı Maaşı

Ayniyat Saymanı olarak nitelendirilen personel ayniyat ve ambar sayım görevleri, alınan malzemelerin cins ve niteliklerine göre sınıflandırılması , bunların kuruma giriş ve çıkış işlemlerinin yapılması ve evraklarını hazırlanmsı , kullanılmayan malzemelerin hurdaya ayrılarak zimmetten düşme evraklarının çıkarılmasın gerekli yazıların yazılmasında görevlidirler. Ayrıca ambarda stok sayımında belgelerin hazırlanması ve takiplerinin yapılması, taşınır kayıt kontrol yetkilisine bildirilmesi ve eksik olan ürünlerinin temininde çalışmalarını yapmaktır.


Ayniyat saymanı olabilmek için lise veya 2 yıllık yüksek okulu mezun olunması yeterlidir. Aynı zamanda işiyle alakalı konulara ve mevzuatlar hakkında bilgi sahibi olunması, yasal olarak mevzuatlara göre hareket edilmesi ve çeşitli ürünlerin kullanılmasında bilgi sahibi olunması gerekmektedir.

Hemen hemen her kurum da bulanan ambarlarda mutlaka ayniyat saymanı ve ambar memuru olmak zorundadır. Ayniyat saymanlarının maaşları ise ortalam olarak 2.200 TL civarındadır. Evli ve çocuklu olan personelin maaşında bir miktar daha artış olacaktır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ