Avukatlar Duruşmalara Katılmayacak

Avukatlar Duruşmalara Katılmayacak

Ankara da yaşadığımız o vahim olaydan sonra bir çok konfederasyon ve meslek örgütleri terör saldırısını protesto etmek amacıyla iş bırakma eylemi yapacak. Bazı derneklere üye olan avukatlar 2 günlük duruşmalara katılmama kararı aldılar.

Bazı avukat odalarına bağlı olan avukatlar, sabahın erken saatlerinde Ankara Adliyesine geldi. Burada yaptıkları basın açıklamasında duruşmalara katılmayacaklarını açıkladılar. Ayrıca karanfil resmi ve “unutmayacağız” yazısı ve  “inadına barış” yazılı  amblemleri yakalarına takan  avukatlar, bir basın bildirisi yaptılar. Basın açıklamasını Avukat Ceren Şimşek okudu. Şimşek:


“Emek,  Barış, Demokrasi Mitingini kana bulayan katliamın ardından DİSK, KESK, TMMOB ve  TTB’nin grev kararı aldığını” açıkladı ve “bu karara destek amacıyla 12-13  Ekim’de uygulanmak üzere, 2 günlük duruşma boykot kararı aldıklarını” belirtti.

Avukat Ceren Şimşek, bu görevi icra eden bütün meslektaşlarını, greve destek vermeleri için çağrı yaptı.

Basın açıklamasının ardından Çağdaş Hukukçular Derneği,  Özgürlükçü Hukukçular Derneği, Halkevleri ve Hukukta Sol Tavır Derneği temsilcileri bilgilendirme yaptılar.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ