Askeri Personel Maaşlarına Zam Yapılacak Mı?

Askeri Personel Maaşlarına Zam Yapılacak Mı?

Ülkemizde 1 Kasım seçimlerinin yapılmasının ardında gözler artık kurulacak olan hükümete ve yapacağı çeşitli çalışmlara çevrilmiş durumda. Vatandaşların merakla beklediği ve daha çok çalışanları ilgilendiren bir durum da maaşların yeni yılda maaşların zamlı olması söz konusudur. Yapılacak olan çalışmaların ardından 2016 yılı Ocak ayından itibaren maaşlarda belirli miktar da artış ve iyileştirme yapılacağı söz konusudur.


Ülkemizin koruyucuları ve savunucuları olan askeri mensup çalışanları için 1 Temmuz 2015 tarihinden itibaren TSK Personeline (Subay, Astsubay, Uzman Çavuş) ortalama %5 zam yapılmıştır. Yeni yılda tekrar zam yapılıp yapılmayacağı konusunda bir açıklmada yapılmadı. Son yıllarda artış gösteren uzman çavuş ve sözleşmeli er olarak görev yapan personelin maaşlarında iyileştirme yapılacağı söz konusudur. Özellikle doğu bölgelerinde zor koşullarda çalışan ve görevlerini yapan komando ve uzman çavuşların maaşlarının iyileştirme ve artış konusunda ilerleyen zamanlar da çalışma yapılacağı söylenmektedir.

Ayrıca kıdem ve rütbe artışlarında da maaşlarına yansıyan ve tazminat miktarlarının yeniden gözden geçirilmesi söz konusu olan TSK çalışanları için 2016 yılından itibaren yapılacak olan haberlerden sizleride kısa zamanda bilgilendireceğiz.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ