Asistan Maaşları Ne Kadardır

Asistan Maaşları Ne Kadardır

Sağlık sektöründe çalışanların hemen hemen hepsi kendilerini çok şanlı hissederek işe başlamaktadır. Neden diyecek olursanız eğer okulandan mezun olduktan sonra çalışabilecekleri çok alan bulunmakta ve rahatlıkla iş sahibi olabilmektdirler. Sağlık sektörünün hiç bitmeyeceği ve sürekli bir devinim olacağıdan okuldan mezun olduktan sonra bir herhangi bir klinik , polikinlik veya hastanelerde çalışma imkanları olmaktadır.

Asistanlar ynı zamanda çeşitli eğitimleri almak üzere yurt dışında mesleklerini icra etmekte ve araştırmalarını orada yapmaktadırlar. Çeşitli branşlarda kendilerini geliştirimek üzere seçtikleri bölümlerine göre eğitimlerini almakta ve daha sonra bunları uygulama safhasına getirmektdirler.


İnsan sağlığının için emek harcaya bu personeller sürekli olarak kendilerini geliştirmekte ve eğitimlerini devam ettirmekte ve araştırmalarını yapmaktadır. Çünkü tıbbın getirdiği son noktadaki gelişmeleri öğrenmek ve bunları hastalar için uygulamak ve ne derecede etkiliği olduklarını görmek gerekecektir. Nöbet sistemleri olan asistanları vardiyalı olarak çalışma saatleri 08.00 – 16.00 , 16.00 – 00.00 , 00.00 – 08.00 olarak üç sistemde olmaktadır. Asistan maaşları ise ortalama olarak 1.800 – 2.500 Tl arasında olmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ