Araştırma Görevlisi Maaşı

Araştırma Görevlisi Maaşı

Araştırma görevlisi olarak nitelendirilen personeller daha çok üniversiteler de görev yapan ve yüksek lisans derecesine sahip kişilerdir. Belirli bir konu çalışma ve araştırma yaparak ülkemize fayda getircek işler yapan, insan sağlığının korunması ve düzeltilmesi için faaliyetler de bulunan çeşitli dallar da akademisyenlik yapan kişilerdir.


Üniversitelerde de eğitim veren bu araştırma konusunda çeşitli çalışmalarını sunan ve bu konuda daha çok geliştirmek ve öğrencilerine bilgilerini aktararak görev yaparlar. Ayrıca yurt dışında da çeşitli üniversiteler de çalışmalarını devam ettirmek üzere ve bu konuda bilgi sahibi olmak , orada ki benzer konularda faaliyetleri incelemek ve görmek üzere çalışmalarını devam ettirirler.

Peki bir araştırma görevlisi maaşı ne kadar diye sorar olursak genel olarak ortalama 3.500 – 4.250 TL arasında değişmektedir. Ayrıca maaşlarını etkileyen faktörlerden birini üniversite eğitim durumu olmaktadır. Lisans , yüksek lisans ve doktora şeklindeki eğitimler arasında da 250 – 300 TL fark olmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ