Arama Kurtarma Teknisyeni Maaşı

Arama Kurtarma Teknisyeni Maaşı

Başbakanlık AFAD’a bağlı olarak kamu kurumlarında çalışan arama kurtarma teknisyenleri ülkemizde yangın, sel, deprem vb. gibi doğal afetlerde, kaybolan ve kendisinden haber alınamayan, göcük altında kalan vatandaşların bulunmasın da görevli kişilerdir. Tek görevleri insan hayatını kurtarmak olduğundan çok önemli bir göreve sahiptirler. Görev sırasında bir saniye bile onlar için çok değerli olduğundan çalışmalarını çok titizlikle ve özverilikle yapmaktadırlar. Çok dikkatli ve temkinli olmak zorundadırlar. Ayrıca eğitimlerinde son teknoloji cihazları , simülasyon odaları ve çeşitli tatbikatlar yaparak kendilerini sürekli eğitmekte ve geliştirmektedir.


Aynı zaman da ulaşım konusunda da çok özel eğitim alan personellerin olay yerine kısa sürede intikal etmesi gerekmtedir. Bunun için araç ve ve kurtarma denemleri ve simülasyon cihazları kullanarak eksiklerini görmekte ve bunların kısa zamanda tamamlanması için eğitim verilmektedir.

Arama kurtarma teknisyeni maaşlarından bahsedecek olursak eğer personelin maaşı ortalama olarak 2.500 TL olmaktadır. Ayrıca çeşitli görevlerde çalışan personelin arazi ve yıpranma ikramiyesi olarak ek 200 – 300 TL fazla almaktadırlar.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ