Ankara Tabip Odası Ölenlerin Sayısını Açıkladı

Ankara Tabip Odası Ölenlerin Sayısını Açıkladı

Ankara’da yaşanan terör olayından sonra resmi kaynaklar hayatını kaybedenlerin sayısını 97 olarak açıkladı. Ankara Tabip Odası yaptığı araştırma sonucunda ölenleri sayısını 106 olarak açıkladı.

Ankara Tabip Odası resmi açıklamasında :

“10 Ekim 2015 tarihinde, saat 10:04’de yaşanan katliamın ardından, hastanelere getirilen ve kayıt altına alınan yaralıların ve olay yerinde kaybettiğimiz yurttaşlarımızın isimlerini dikkatle takip etmiştir.


Bugün güncellemiş olduğumuz kesinleşmiş kayıplarımızın isim listesi mevcuttur. Ayrıca, hastanelere getirilen ve kayıt altına alınan yaralıların da sağlık durumlarını dikkatle takip etmekteyiz. Bugün itibariyle (14.10.2015) güncellemiş olduğumuz kayıplarımız 106 kişi, yaralılarımız 89 kişidir. Yaralılarımızın 20’si yoğun bakımlarda, 69’u kliniklerde tedavi altındadır” denildi.

Olaydan sonra hayatını kaybedenlerin sayısı ile ilgili olarak bir çok haber yapılmıştı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş 128 olarak belirtmişti. Daha sonra HDP bunun bir hata olduğunu fark etti.  Kamuoyundan özür diledi. Şimdi de Ankara Tabip Odası terör olayında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısını 106 olarak tespit etti.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ