Anbar Memur Maaşları

Anbar Memur Maaşları

Anbar memurluğu hakkında internet üzerine bir çok bilgi var. Makalemizde anbar memur maaşlarını incelerken, çalışma koşullarını anlatacağız. Bu konuya ilgi gösteren adayları için ipuçları vereceğiz. Bir çok KİT’ler gördüğümüz anbar memurluğu pek bayanlara yönelik iş değildir. Çalıştığı birimler en yoğun sorumluluklar olduğunu belirtmekte yarar. Fakat bu sorumluluk ve tempolu bir iş yükü olmasına karşı neredeyse en düşük maaşı alırlar. Peki bir anbar memuru ne iş yapar ? Görev ve sorumlulukları nelerdir ?

Anbar memuru görevleri ve ipuçları

Anbar memurluğu kurumları ifşa ettiği görevleri yerine getirilmesiyle ilgili olan her türlü eşya, makine, taşıt, malzeme ve benzeri şeylerin kaydını tutmak, muhafaza etmek, bunları yangın, çürüme, bozulma, akma gibi her türlü tehlike ve zararlardan korumak, madde, kendilerinin alamayacakları koruma tedbirleri için ilgililere yazılı olarak bilgi vermek gibi görevleri vardır. Kurumun büyüklüğünü düşünerek görev yükleri çoktur. Çalışmaları yoğundur.

Anbar memur ne kadar maaş alır ?


maaslari.net olarak yaptığımız araştırmalar doğrultusunda lisans kadrosunda görev alan personelin değerlendirmesi sonucu sizlere bilgiler aktarıyoruz. Memur maaşlarına Ocak ve Temmuz ayları olmak üzere yılda iki kez zam gelmektedir. Bu zam sendikalar ile hükümetin anlaşması sonucunda verilir. Eğer verilen enflasyonunun altına ise, enflasyon farkı memurlara ödenir. Anbar memurluğu da bu saydığımız tüm işleme tabi olan bir memurluktur. Hizmet yılı ve kademesi gereği ile 9 / 1 derecesinde çalışan bir memurun başlangıç maaşı 2088 TL’dir.  Bu maaşın içerine Ocak ve Temmuz 2015 zamları eklenmiş, fakat aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır. Ayrıca döner sermayeden yararlanan personel için, sabit döner sermaye ödemeleri dahil edilmiş, sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır. Başlangıç gelir vergisi %15 olarak uygulanmıştır. Bekar ve çocuk yoktur.

Sonuç ve değerlendirme

Genel itibariyle Kamu İktisadî Teşebbüsülerinde görev alan anbar memurluğuna ilgi duyan adaylar için bu bilgileri dikkatli incelemesini gerekmektedir. Bu sayede alacakları maaşları ve çalışma ortamları hakkında bilgiler öğrenebilecektir.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ