Amerikayı Vuran Sel Felaketi

Amerikayı Vuran Sel Felaketi

Amerika geçtiğimiz günlerden beri sel felaketi ile uğraşıyor. Ülkenin Güney Carolina Eyaleti’nde olan bu doğan olayında toplam 9 kişinin yaşamını yitirdiğini bildirildi. Milyarca dolarlık maddi hasarın olduğu sel felaketi için yetkililer arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Bölge valiliği tarafından yapılan basın toplantısında meydana gelen hasarla ilgili bilgiler verildi. 550 yol ve köprünün kullanılmaz hale geldiği, 40 bin vatandaşlara içme suyu verilemediğini ifade eden yetkiler, 26 bin civarında abonenin de elektriksiz olduğunu belirti. Büyük bir çalışma ekibi ile arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirten Güney Carolina Valisi Nikki Haley, bu doğa olayından en kısa süre yararları saracaklarını belirtti.


BÜYÜK BİR ARAMA KURTARMA EKİBİ

Valilikten yapılan açıklamaya göre en az 600 kişilik bir ekibin arama yaptığını ve çok sayıda uçağın eşlik ettiğini belirttiler. 11 kurtarma uçağı ve 8 hızlı su kurtarma timi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Mahsur kalan toplamda 200 kişinin olduğunu, son anda kurtardıklarını ifade eden yetkililer, sadece su kaynaklarını kullanmakta sıkıntı çektiklerini ifade ettiler.

1 MİLYAR DOLARI AŞAN MALİYET

Amerika bölgesinden yapılan açıklama ya göre doğa olayının maliyetini 1 milyar doları geçmesi düşünülüyor. Son zamanlarda sel ve kasırga ile uğraşan Amerika bu konuda tüm imkanları seferber etmiş durumda. Arama kurtarma ekipleri gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor. Sel de kaybolan eşyalara ulaşıldığını ifade eden güvenlik kurtarma ekipleri zararın 1 milyar doları aşacağını düşünüyor.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ