Ambulans Şoförü Görevi ve Maaşları

Ambulans Şoförü Görevi ve Maaşları

Ambulans herhangi bir acil durum söz konusu olduğunda uzman personellerden oluşan ekip insan hayatının tehlikeli anlarında ilk müdahaleyi yapmak ve o anki durum ne ise onu tekrar hayata döndürmke, kanamayı durdurmak, solunumu açmak, kalbi çalıştırmak gibi hayati önem taşıyan faaliyetleri tekrardan çalıştırmak için müdahale eden personelleri taşır.

Ambulans şoförü ise bu konuda çeşitli eğitimlerden geçerek insan hayatını kurtarmak amacıyla hastaya en hızlı ve güvenli şekilde olay yerine intikal etmesinin olay yerinde tehlike yaratmayacak şekilde hastanın konumunu ve durumunu konrtrol altına almak ve en yakın sağlık kuruluşuna en güvenli şekilde ulaştırmak için çalışan personellerden oluşur.


Ambulans şoförü hasta hızlı ve güvenli şekilde ulaşmak ve ekibi en güvenli şekilde olay yerine taşımak için çeşitli eğtimlerden geçmek zorundadır. İnsan sağlığı söz konusu olduğundan hastanın taşınması ve nakil işlemlerinde hem kendini hem ekibini hem diğer etraftaki insanları düşünmek zorundadır. Güvenlik tedbirlerini en üst seviyede tutarak olay yerinde en güvenli şekilde konumlanmalıdır. Ambulans şoförlerinin çalışma sistemleri vardiyalı olarak değiştiğinden 24 saat esasi ile çalışmaktadır. Nöbet sistemleri olacak şekilde görev yapan personeller yedek şoför olmak üzere iki şoför olacak şekilde çalışırlar. Ambulans şoförü maaşları ise 2.100 – 2.500 TL arasında olmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ