Ağ Yöneticisi Maaşları

Ağ Yöneticisi Maaşları

Teknoloji alanınki çalışmaların hızlılık kazandı şu dönemler de artık her işimizi bilgisayar başından veya ceplerimizden bulanan cep telefonlarında yapabilmekteyiz. Günümüz teknolojisinde oturduğumuz yerden işlemleri yapabilmemizi sağlayan birden çok uzman ekip çeşitli konularda araştırmalar yaparak bize bu hizmetleri sunmaktadır. Aynı zamanda bu kadar işlemleri güvenli bir şekilde yapmamızda ve bilgilerin korunması emek sarf eden uzmanların ağ yöneticisi olarak nitelendirilmesi ve sitelerden yaptığımız alışveriş ve harcamaların güvenli bir şekilde olmasında rol oynamaktadırlar.


Ağ yöneticileri aynı zamanda bilişim konusunda uzman personeller olup her işyerinde, kamu kurum ve kuruluşlarında olmazsa olmaz personenllerdir. Artık işyerlerinde bütün işlemlerin bilgisayar tarafından yapıldığı ve cihazların haberleşmesi konusunda internet ve ağ yapısı olması gerektiğinden en çok aranan elamanlar olmaktadır ağ yöneticileri.

Aynı zamanda büyük bir sistem içerisinde cihazların birbiri ile haberleşmesi ve uzaktan kontrol gibi işlemlerinde ağ yöneticileri tarafından düzenlendiği ve özel sistemler kullanarak faaliyete geçirdikleri sistemlerde önemli bir yer tutmaktadır. Çalışan personellerin maaşları ise 2.500 – 4.250 TL civarında olmaktadır. Çok büyük kurumsal şirketlerde çalışan ve uzman ağ yöneticilerinin maaşları ise 6.000 TL ye kadar çıkmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ