Adalet Bakanlığı Psikolog Maaşları

Adalet Bakanlığı Psikolog Maaşları

Adalet Bakanlığı psikolog maaşları, konusunda yazımızda bu göreve yeni başlayacak olan adaylar için detaylı aylık ücret araştırması yaptık. Edindiğimiz sonuçları detayları sizlere paylaşıyoruz. Öncelikle Adalet Bakanlığında Psikolog olabilmek için bazı şartları uymanız gerekiyor. KPSS P3 sınav türünden sınava girmeniz ilk şarttır. Daha sonra bakanlığın belirlenmiş olduğu taban puanın üzerinde almanız gerekiyor. Diğer maddeler sırasıyla 657 sayılı devlet memurları kanuna uygun şartları taşımak ve bakanlığın yaptığı güvenlik soruşturmasını olumlu sonuçlanması gerekli. Bu şartlar neticesinde bakanlık sizleri yazılı ve sözlü sınava tabi tutuyor. Kuruma alınacak adayların 5 katı şekilde sözlü mülakata çağırılır, aralarından seçim yapılır. Bu şekilde kurum personelini seçmiş olur.


Atanan personel belirli tarihler arasında evraklarını kuruma teslim ederek görev başı yapmaktadır. Görevine yeni atanan psikolog maaşları 2.250 – 2.700 arasında değişmektedir. Adalet bakanlığında göreve başlayan personel daha çok mahkumların hastalıkları ve yapısal bozuklukları ve gerekli tetkiklerin kontrollerinin yapılmasında ve mahkumların davranışlarının incelenmesinde görev yapmaktadır. Her ne kadar görev şartları biraz daha zorlayıcıda olsa mahkumların kendilerine ve başkalarına zarar vermesini engelleyici yönde tavsiyeler, bu konuda yapılacak çalışmaları belirleme ve daha hoş vakit geçirebilecekleri çeşitli aktiviteler yapmalarını sağlama ve el becerilerinin geliştirilmesinde yardımcı olabilecek fikirleri vermektir.

Adalet bakanlığı psikolog maaşlarında son yıllarda iyileştirmeler yapılarak ve devletin verdiği çeşitli zamlar ile birlikte ve ek ödemeler ile beraber maaşları 3.000 tl civarında olmaktadır. Aynı zaman da görevde yükselme imkanıda bulunan çalışan personelin kadro derecesine bağlı olarak maaşları da buna oranla artmaktadır. İlerleyen zamanlar da sizlere daha detaylı bilgileri aktarmaya devam edeceğiz. Bu yazımızda kısa adalet bakanlığı psikolog maaşlarının ne kadar olduğunu ve görev de neler yaptıklarını anlatmaya çalıştık.

 


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ