Adalet Bakanlığı Memur Maaşları

Adalet Bakanlığı Memur Maaşları

Adalet Bakanlığında memur olarak görev yapanların aldıkları aylık ücretler hakkında bilgiler vereceğiz. Ocak ve Temmuz 2015’ten geçerli olmak üzere %3 oranın bir zam aldıkları, eğer Temmuz 2015’e enflasyon yükselirsek zam oranın geçerse bir o kadar daha ekstra zam alacaklarını belirtelim. Örneğin enflasyon %7 çıkarsa %7 – %3 üzerinden ekstra %4 daha tüm memurlar alacağı gibi Adalet Bakanlığı memurları da zam alacaklardır.

Kanun gereğince ekstra mesai almadıkları, bunun yanı sıra bağlı görevli olduğu şehirden başka bir şehre giderse, günlük harcırah alacağı, tayin durumlarında bakanlığın belirlediği yol taşıma ücretini alacağını belirtelim. Görevine yeni başlayan bir adalet bakanlığı idari memur maaşı 1.850 – 2.250 arasında değişmektedir. Bu aradaki fark çalışan personelin evli bekar olmasından, çocuk yardımı almasından ve asgari geçim indirimi almasından kaynaklanan bir durumdur.


Genel de adalet bakanlığı çalışanları yaptıkları işe göre aldıkları ücreti az bulduğundan şikayetçidir. Neden diyecek olursak eğer çünkü adli işlemler olduğundan dolayı günün her saati yoğun geçmekte ve hızlı bir tempoyla çalışmaktadırlar. Kendilerini bu şekilde savunan adalet bakanlığı çalışanları aldıkları maaşları az bulmaktadır. Tabi burada en önemli etkenlerden bir tanesi de kadro ve çalışma yılı olduğundan genelde yeni göreve başlayan personel bu konuda şikayetçi olmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ