3 Ayda 140 Şehit Verdik

3 Ayda 140 Şehit Verdik

Türkiye’nin PKK ile mücadelesi son aylarda hız kazandı. Terör örgütü mensuplarının güvenlik güçlerine hain saldırıları sonucunda 90 gün içinde (7 Temmuz-4 Ekim) toplamda 140 şehit verdik. Güvenlik kuvvetleri yapılan saldırılara misli ile karşılık verdi. 22 Temmuz ile 4 Ekim arasında toplam bin 480 PKK ölü olarak ele geçirildi. Operasyonların devam ettiği, PKK’nın ülkeden çıkartılana kadar devam edeceği kulislere gelen bilgiler arasında.

Asker, polis ve köy korucusu olmak üzere 140 tane veren Türkiye, PKK ile mücadelesi devam ediyor. Bu süreç kapsamında 205 yararlı terörist ele geçirilirken, 123 tanesi de güvenlik güçlerimize teslim oldu.Gençlik ve şehir yapılanlarına karşı yürütülen operasyonlarda devam ediyor. Bir çok ilde düzenlenen eş zamanlı baskınlar ile toplamda 2 bin 799 kişi yakalandı. Sorgusu tamamlanan bu kişilerden 772’si tutunarak ceza evine gönderildi.


3 Ayda 140 Şehit Verdik

Türk Silahlı Kuvvetlerinin PKK ile mücadelesi devam ediyor. Karadan ve havadan yürütmüş olduğu sınır ötesi operasyonları devam ediyor. Irak’a yapılan sınır ötesinde başta Sinat Haftanin, Metina ve Kandil bölgesinde heronların tespit ettiği toplamda 17 yer havadan vuruldu.  Diyarbakır Hava Jet Üssünden kalkan jetler nokta atışı yaparak o bölgeleri yerle bir etti.  Tespit edilen barınaklar, mağaralar, toprak altı sığınaklar ve kamp alanları vuruldu. PKK çözülme sürecine girerken, örgüt mensupları güvenlik güçlerine teslim olmaya devam ediyor.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ