24 Saat Eğitim Hizmeti Başladı

24 Saat Eğitim Hizmeti Başladı

Yeni eğitim öğretim yılına girilen şu dönemlerde öğrenciler yeni sisteme çok teknolojik başladı. EBA’yla öğrencilere 24 saat eğitim hizmeti başladı. Öğrencilerin daha iyi bir eğitim alması ve istediklleri zaman eğitime katılmaları ve eksiklerini gidermek için yapılan sistemi açıklayan Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eğitim Bilişim Ağı portalına internet üzerinden 24 saat ulaşılabileceğini söyledi.

Nabi Avcı açıklamasında Türkiye’de önceki yıllarda dershane garabetinin yaşandığını ifade eden Avcı, “Artık dershaneler  çığrından da çıkmıştı. İyi niyetle ve eğitimci yaklaşımıyla görev yapmış olan kurumlarımızı tenzih ederek söylüyorum, ciddi bir soygun alanı da oluşmuştu.” dedi.

EBA sisteminde her öğretmenin ve  öğrencinin kendi kullanı adı ve şifresi ile sisteme giriş yapılarak eğitimlerini devam ettirebilecekler. Sistemde 150 bin metaryalin olduğu , ders kitaplarının yanı sırayardımcı kaynaklarında olduğunu belirten Nabi Avcı her ders için ayrı ayrı konu anlatımlarının olduğunu belirtti. Aynı zaman da o gün okula gidemeyen ve dersi kaçıran bir öğrencinin o gün okulda işlenen konuyu EBA sisteminde arattırak görsel ve işitsel bilgilere ulaşıp konuyu öğrenecektir. Ayrıca sistemde görselliği zenginleştirilmiş modellemeler üzerinden konuları daha detaylı öğrenceklerdir.


Sistemin öğrencilerin için çok faydalı olacağına değinen Nabi Avcı ; öğrenciyi uyku tutmadı yada gece eksik kaldığı konuda ders çalışmak istedi ve gecenin 3’ünde de olsa bile sisteme giriş yapıp oradan eksik kaldığı konularda eğitimlerinin alacaklardır. Hangi dershane size gece eğitim verir, sıkıldınız zaman ara verip, videoları durdurup sonra tekrar eğitime devam etme imkanını sizlere sunuyoruz , dedi. Ayrıca EBA sisteminin  3 yıl gibi kısa bir sürede dünyanın en büyük içerik portalı haline geldini belirtti.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ