2016 Yılı Asgari Ücret Ne Kadar Olacak

2016 Yılı Asgari Ücret Ne Kadar Olacak

Uzun zamandır seçimlerin yapılması beklenen ve yeni kurulacak olan hükümetin zamlar konusunda ki yapılacak olan çalışmaları dört gözle beklenmektedir. Yeni kurulacak olan hükümetin yapacağı maaş zamlarında da asgari ücretin 1300 TL olması yönünde çalışmların olduğu ve bu ücretin seçim paketi içersinde açıklandığı ifade edilmişti.

AK Parti hükümetinin kurulması birlikte 2016 yılı bütçe tasarının TBMM sunulmasının ardından geçici olarak bütçenin çıkarılması ve ödeneklerin belli olması yolunda çalışmaların olduğunu belirtilmektedir. 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren asgari ücretin 1300 TL olmasını taahhüt eden Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yılda çalışanların yüzlerinin güldüreceklerini söylediler.


Ayrıca seçim vaatlerinin arasında büyük projelerde bulunan ve bu çalışmaların gençler için iş kapısını olacağını dile getiren Başbakan Davutoğlu ülkemizin gelişmesinde faydalı olacak bu projelerde çalışmak için çok insana ihtiyaç duyacağız ve bunlar sayesinde ülkemizi bir adım daha ileriye taşıyacağını ifade etti. Aynı zamanda seçim paketinde emeklilere ek olarak 1200 TL her yıl destek sağlanacağı ve lise ve üniversite öğrencilerinin çeşitli sağlık hizmetlerinin ücretsiz olacağını duyurulmuştu. Kısa zamanda kendi işini kurmak isteyen gençlere karşılıksız 50 bin lira mali destek olunması yönünde çalışmaların olduğu ve bu miktarın yeterli gelmemesi halinde 100 bin lira faizsiz kredi sağlanacağı söylendi.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ