‎Öğretmen ismini almak kolaydır ama öğretmen olmak çok zordur. İşte o fotoğrafın hikayesi

‎Öğretmen ismini almak kolaydır ama öğretmen olmak çok zordur. İşte o fotoğrafın hikayesi

‎Öğretmen ismini almak kolaydır ama öğretmen olmak çok zordur diyen öğretmen Gökhan Bulut öğrencileri için elinden gelen herşeyi yapacağını ve onların yetişmesinde gereken ne varsa bütün imkanları sunacağını söyledi asıl öğretmenlik görevinin bu olduğunu ve bütün öğrencilerin dertlerini paylaşmak gerektiğini belirtti.

Van’ın Erciş İlçesi’nde görev yapan öğretmen Gökhan Bulut’un facebook paylaştığı fotoğraf tıklanma rekoru kırdı. Öğrencileri ile birlikte fotoğraf çekinen öğretmen sosyal medyada bir fotoğraf paylaştı ki bütün öğrencilerin ilgi dağı oldu ve öğrencileri böyle bir öğretmenleri oldukları için çok şanslı olduklarını söyledi.

33 22


İşte o fotoğrafın hikayesi ; Okulun ilk gününde 16 kişilik sınıfta göreve başlayan Gökhan öğretmenin dikkatini bir çocuk çekmişti. Öğrencilerinden bir tanesi sırada oturmuş ağlıyordu. Öğretmen yanına gelip başını okşadını ve neden ağladığını sorduğunda hiçbir cevap alamamıştı. Daha sonra öğrenci izin isteyerek su içmeye gitmek istediğini söyledi ve öğretmende izin verdiğini belirtti. Ertesi gün gene ağlayan öğrenciyi güldürmek için yanına yaklaşan öğretmen ilgi gösterek aslanım koçum diyerek başını okşamaya başladığını belirtti. Bu duruma sevinen öğrenci artık gülmeye başlıyordu. Artık sınıfına ve öğretmenine alışan öğrenci okula gülerek geliyor , arkadaşlarıyla oynuyor ve okulda güzel bir vakit geçiriyor diye belirten öğretmen Gökhan Bulut şunu da eklemeden edemedi. Bütün öğrecilerler ayrı ayrı ilgilenmek derdini paylaşmak gerek. ‎Öğretmen ismini almak kolaydır ama öğretmen olmak çok zordur diyen öğrentmen Gökhan örnek bir davranıl sergileyerek öğrencilerin ilgi odağı oldu.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ